تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی (پیوند یا انتقال چربی) به روشی گفته مى شود که در آن چربی اضافه از نواحی از بدن فرد مانند شکم یا قسمت خارجی ران گرفته شده و به نواحی مورد نظر فرد مثل صورت، دست، سینه یا باسن تزریق می شود. از این روش ماندگار، آسان و کم خطر نتایج طبیعی حاصل می گردد. سالانه هزاران نفر تزریق چربی انجام می دهند که موفقیت آمیز و از نتایج آن بسیار راضی هستند.

تزریق چربی

چه زمانی می توان تزریق چربی انجام داد؟

 • اگر نقاطی از صورتتان فرو رفته به نظر میرسد و دارای خطوطی عمیق است
 • اگر میخواهید اصلاحی دائمی تر در مقایسه با پرکننده های موقت داشته باشید
 • اگر میخواهید به برجستگی های بدنتان بهبود ببخشید، جای زخم ها را از بین ببرید، فرورفتگی های نواحی مختلف بدنتان را پر کنید و صورت و دستهایی جوان تر داشته باشید
 • برای بازسازی پستان ها، پر کردن ناهمواری های آن یا پنهان کردن جای پروتز سینه

نکات مثبت و منفی تزریق چربی

نکات مثبت تزریق چربی

 •  چربی اتولوگ یا خودی (سلول های چربی که از بدن خود فرد گرفته شده و به خود فرد پیوند می شود) احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی و آلرژیک به مواد بیگانه را که در تزریق ژل و فیلر وجود دارد، کاهش می دهد.
 • نتایج حاصل از تزریق چربی طبیعی، ماندگار و بی خطر است.
 •  تزریق چربی روشی غیر تهاجمی برای جوانسازی صورت است.

نکات منفی تزریق چربی

 •  آماده سازی بافت چربی برای تزریق در مقایسه با فیلرهای پوستی که پیش بسته بندی شده هستند، زمان بر است.
 • با وجود تاثیر ماندگارتر از فیلرهای پوستی است، هزینه تزریق چربی بالاتر است.
 •  برای حجم دهی و برجسته سازی سینه یا باسن ممکن است لازم باشد که تزریق چندین جلسه تکرار شود تا به سایز دلخواه برسید.

این شش مورد از مهم ترین جوانب مثبت و منفی تزریق چربی هستند. اگر می خواهید راجع به هر یک از این موارد اطلاعات بیشتری داشته باشید و روی چیزی که منحصر به شماست تمرکز کنید، با پزشک خود مشورت کنید.

اطلاعات دقیق در مورد عمل جراحی

عمل جراحی بزرگ کردن سینه چگونه انجام می شود ؟

در عمل بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز، جراح برشی را مانند جیب روی قفسه سینه ایجاد کرده و پروتز را در سینه قرار می دهد.

روش دیگر برای بزرگ کردن سینه ها، تزریق چربی اتولوگ است که طی آن جراح از طریق لیپوساکشن مقداری از چربی بدن خود فرد را از نواحی مانند شکم، ران یا پهلو می گیرد، آن را پالایش و تلخیص کرده و به سینه ها تزریق می کند.

پروتزها در کجا قرار می گیرند

عواملی مانند آناتومی بدن و توصیه های جراح محل پروتزها و نحوه قرارگیری آن ها را مشخص می کند. پروتز را می توان در دو قسمت سینه جای داد:

 • زیر عضله سینه که بین بافت سینه و دیواره قفسه سینه قرار دارد.
 •  روی عضله سینه و زیر بافت سینه.

اگر پروتز در زیر عضله سینه قرار بگیرد کمتر باعث ایجاد اختلال در ماموگرافی و شیردهی می شود. همچنین ممکن است هنگامی که به عضلات قفسه سینه تان کش و قوس می دهید پروتز حرکت کند که جراح در این مورد به شما توضیح خواهد داد.

پروتز سینه تهران

در عمل پروتز سینه گزینه های پیش روی من چه هستند؟

در هیچ زمانی به‌اندازه دوران فعلی گزینه‌های فراوان و مختلف برای بزرگ کردن سینه وجود نداشته است.

انواع مختلفی از پروتز سینه بر اساس جنس و مواد پرکننده، اندازه، شکل و میزان برجستگی و سطح آن طراحی‌شده است که انتخاب آن‌ها به ترجیح خود فرد و نظر جراح (بر اساس سوابق پزشکی، آناتومی بدن و خواسته‌های بیمار) بستگی دارد.

پروتزهای سالینی(آب نمکیبا آب‌نمک استریل پر شده اند. این نوع پروتزها ممکن است از قبل پر شده باشند یا هنگام عمل پر شوند که در این صورت امکان ایجاد تغییرات جزئی در اندازه پروتز وجود خواهد داشت.

پروتزهای سالینی ساختاریافته با آب‌نمک استریل پر شده اند ولی دارای نوعی ساختار درونی هستند که انگار با ژل سیلیکونی و نرم پر شده اند و نسبت به پروتزهای سالینی معمولی حس طبیعی بودن بیشتری به انسان می دهد. این نوع پروتزها دارای تائیدیه از سازمان غذا و دارو هستند و از سال ۲۰۱۵ مورد استفاده قرار گرفته اند.

پروتزهای سیلیکونی با ژل سیلیکونی پر شده اند که شکل و میزان تراکم و سفتی آن ها متفاوت است. تمام انواع پروتزهای سیلیکونی به صورت آماده و از پیش پرشده هستند. بنابراین بیماران برای پروتزهای بزرگتر به برش بزرگتری نیاز خواهند داشت.

پروتزهای سیلیکونی چسبنده که با نام “خرس چسبنده” یا “پروتز سینه ثابت” نیز شناخته می شوند، با ژلی چسبنده که از مولکول های متصل به هم تشکیل شده پر شده اند. این ژل باعث می شود که این نوع پروتزها نسبت به پروتزهای سیلیکونی قدیمی کمی سفت تر و محکم تر بوده و بهتر شکل خود را حفظ کنند. پروتزهای سیلیکونی چسبنده دارای تائیدیه از سازمان غذا و دارو هستند و از سال ۱۹۹۲ در اکثر کشورهای جهان استفاده می شوند.

پیوند چربی اتولوگ روشی است که طی آن چربی از طریق لیپوساکشن از ناحیه ای از بدن که دارای سلول های چربی زیادی است مانند شکم، پهلو یا ران گرفته شده و پس از فرآیند خالص سازی و پالایش به سینه ها تزریق می شود. میزان حجمی که از طریق پیوند چربی ایجاد می شود از حجمی که پروتز ایجاد می کند کمتر است. تمام سلول های چربی انتقال داده شده در فرآیند پیوند زنده نمی مانند و در برخی موارد ممکن است برای رسیدن به حجم دلخواه لازم باشد که تزریق تکرار شود.

اگر سینه ها افتادگی داشته باشند ممکن است جراح این روش ها را با لیفت سینه ادغام کند.

کاندید مناسب برای کاشت مو چه کسی است ؟

اگر در نواحی پشت و کناره های سرتان که نواحی اهداکننده هستند تراکم بالایی از مو داشته باشید احتمالا کاندید مناسبی برای کاشت مو باشید. نواحی اهداکننده قسمت هایی از سر هستند که مو از آنجا برداشته می شود. عوامل دیگری مانند رنگ، حالت و ضخامت مو نیز ممکن است روی نتیجه کاشت مو تأثیر بگذارد.

تکنیک های متعددی برای کاشت مو استفاده می شوند. گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج بهتر دو یا چند تکنیک با هم ترکیب می شوند.

کاندید کاشت مو

کاشت مو می تواند ظاهر را بهبود بخشده و اعتماد به نفس را در افراد بالا ببرد اما لزوما نتایج با ایده آلی که در ذهن دارید مطابق نخواهد بود. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید به دقت درمورد انتظارات و خواسته هایتان فکر کنید و راجع به آن ها با جراح خود صحبت کنید.

توجه داشته باشید که در تمام تکنیک های اینکار از موهای خودتان استفاده می شود و هدف جراحی استفاده مؤثر از موهای موجود است.

تکنیک های کاشت مو مانند پانچ گرافت، مینی گرافت، میکرو گرافت و روش نواری به طور کلی برای بیمارانی انجام می شوند که به موی کمتری نیاز دارند. گسترش پوست سر، فلپ ها و کاهش پوست سر روش هایی هستند که معمولا برای کسانی مناسب اند که نیاز به موی ببیشتر و تغییر قابل توجهی دارند.

به یاد داشته باشید که برای  جراحی ایمپلنت مو محدودیت هایی وجود دارد مثلا به شخصی که موهایش خیلی کم است (بانک مو ندارد) کاشت مو توصیه نمی شود.

در هنگام مشاوره برای جراحی کاشت مو انتظار چه چیزی را داشته باشم ؟

پزشکی را انتخاب کنید که در انجام تمام تکنیک های کاشت مو تجربه داشته باشد تا مطمئن شوید که تمام روش های جراحی برایتان قابل انجام است.

در مشاوره اولیه پزشک میزان ریزش و تراکم مو را بررسی کرده و درمورد سابقه خانوادگی تان در ریزش مو و اینکه قبلا کاشت مو انجام داده اید یا نه سؤالاتی می پرسد. او همچنین راجع به سبک زندگی و خواسته ها و هدفتان از کاشت مو با شما صحبت می کند.

اگر سؤالی دارید حتما از پزشک بپرسید. شما باید درمورد شرایطی مانند فشار خون بالا، مشکلات مربوط به لخته شدن خون یا ایجاد زخم های شدید که ممکن است در حین جراحی یا بعد از آن مشکل ساز شوند با پزشک صحبت کنید و اگر سیگار می کشید یا مواد مخدر یا دارو به خصوص آسپرین یا داروهایی که باعث لخته شدن خون می شوند مصرف می کنید حتما به پزشک خود بگویید.

پزشک درمورد نوع بیهوشی، تجهیزات و محل انجام جراحی، هزینه و خطرات آن توضیحاتی را می دهد. در جریان برنامه پزشکتان باشید؛ اینکه از چه تکنیک هایی استفاده خواهد کرد و هر یک چقدر طول می کشند. از او بخواهید به شما بگوید که پس از عمل چه شکلی خواهید شد.

مشاوره کاشت مو

چه سؤالاتی را باید از جراح پلاستیک در مورد جراحی کاشت مو بپرسم ؟

در هنگام مشاوره از سؤالات زیر استفاده کنید:

 • آیا در زمینه جراحی پلاستیک آموزش دیده اید؟
 • برای جراحی پلاستیک چند سال آموزش دیده اید؟
 • آیا مجوز انجام این جراحی در بیمارستان را دارید؟ اگر بله، در چه بیمارستان هایی؟
 • چند بار تا به حال جراحی کاشت مو را انجام داده اید؟
 • آیا برای این جراحی کاندیدای خوبی هستم؟
 • در کجا و چگونه اینکار را برایم انجام می دهید؟
 • چه تکنیکی برای کاشت مو را به من توصیه می کنید؟
 • طول دوره نقاهت من چقدر خواهد بود و در این مدت باید چه کارهایی انجام دهم؟
 • خطرات و عوارض این جراحی کدامند؟
 • اگر عارضه ای پیش آید چه می کنید؟
 • اگر از نتیجه کاشت موهایم ناراضی بودم گزینه های پیش روی من چه هستند؟
 • آیا عکس های قبل و بعد از عمل دارید که بتوانم آن ها را ببینم و چه نتایجی برایم معقولانه است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *